2. seans saç ekimi çok talep gören bir uygulamadır. İlk defa saç ektirip çıkan saçların gerçekten çıktığını gören kişiler hem daha fazla saç olması hemde saç sıklaştırmak için 2.Seans saç ekimi için talepte bulunmaktadır. Saç ekiminde ilk defa yaptıran veya yaptırmak isteyen kişilerin donör bölgesi yeterli değil ise zaten mecburen 2.Seans saç ekimi yaptırmak zorunda kalacaklarını önceden bilmesi gerekmektedir. Çünkü çoğu saç ekim merkezi imkansız 👎 olmasına rağmen yanlış 😑 bilgilendirme yaparak insanları mağdur ettiği de bir gerçektir.

İlk defa saç ekimi yaptıracak olup doğru bilgi alınmadan ve kellik olan tüm bölümlerin kapanacağını düşünen ve bu kişilere doğru bilgi  vermeyen çok fazla saç ekim merkezi vardır. Aslında saç ektirmeden önce şunu yapmak çok önemlidir. En az 3-4 saç ekim merkezinden bilgi alınmalı abartılı vaatlerde bulunan saç ekim merkezileri kesinlikle tercih edilmemelidir. Çünkü bizlerde reklamalarda görmekteyiz ki 20 bin saç ekeceğiz 30 bin greft ekeceğiz gibi saçma sapan reklamlar maalesef karşımıza çıkmaktadır. Sonuçta herkes tek seferde daha iyi olsun isteyeceği için ister istemez bu vaatlere inanmaktadır. Sonra ne olmakta…. malum mağduriyetler oluşmaktadır.

Tabiki söylenenler yapılmamakta yada yapılamamaktadır. 1.seans işlemde ortalama 3000 ila 4000 kök ideal bir saç ekimidir. Tabi bazen saç ekilecek kişinin donör bölgesi çok iyi olmakta ve bu sayede 5000 greft kök te ekilmektedir. Ama şu iyi bilinmeli ki saç ekimi kişiye özel bir uygulama olup asla bir hasta ile diğer hasta aynı olamamaktadır. Saç Ekimi sonuçlarınında kişiye göre sonuç vereceği bilinmelidir.

2. seans saç ekimi ne zaman yapılır ?

2.seans saç ekimi için 1.seans saç ekimi üzerinden 1 yıl geçmesi beklenmelidir. Bu süre içerisinde hem saç köklerinin alındığı donör bölge tam olarak iyileşeceği için 2.seans saç ekiminde hazır olmakta hemde 1.seans saç ekiminde yapılan saçların tamamı çıkmış ve uzamış olacağından karar vermek daha da kolaylaşacaktır.

2. seans saç ekimlerinde saç kökleri azlamış olacağı için sakal ve göğüs bölgesinde yoğun kılları olan kişilerin hem saç, hem sakal hemde göğüs bölgelerinden kök alınabilir bu sayede 2. seans ta çok daha fazla ekim yapma şansımız olacaktır.

2. seasn saç ekiminde nelere dikkat edilmeli ?

  • Ense Donör bölgesi iyi değil ise alternatif olan bölgeler tercih edilmeli (sakal ve göğüs )
  • 1.seans saç ekiminden tecrübeli olunduğu için daha dikkatli olunmalı ve daha önce yapılan dikkatsizliklerden kaçınılmalıdır.
  • 1.seans saç sonuçlarından memnun değilseniz aynı saç ekim merkezi tercih edilmemelidir.
  • Eski tekniklerle yapılmış ise yenilikler sorgulanmalı ve daha iyi bir teknik seçilmelidir.
  • 1.seans saç ekiminden memnun iseniz bizce aynı saç ekim merkezi tercih edilmelidir.
  • Saç ekiminde yaşanılan olumsuzluklar saç keim merkezine söylenmeli ve 2.seans öncesi önlemler alınmalıdır (alerji ve kanama gibi).
  • Saç ekim sonrası bakım ürünleri 2.seans saç ekiminden sonra tercih edilmelidir.

2. seans saç ekim fiyatları genelde ilk saç ekimlerine göre daha pahalı veya ucuz olabilir. Eğer ilk seansı yapan saç ekim merkezi 2.seans saç ekimini gerçekleştirecek ise o zaman ücretlerde indirim yapabilir ama başka bir saç ekim merkezi 2.seans saç ekimini gerçekleştirecek ise işlem zor olduğu için fiyatlar yükselebilir. Saç ekim fiyatları için ilgili sayfamıza bakabilirsiniz.