Erkek tipi saç dökülmesi adından da anlaşılacağı üzere genelde erkeklerde olan saç dökülmesinin halk dilindeki adıdır. Tıbbı bir hastalığı olmayan hatta genetik olarak ailede kellik olmadığı halde erkeklerde görülen saç dökülme tipine verilen addır. Erkek 👨 tipi saç dökülmesi genelde alın gölgesindeki ve hafif şakaklardaki dökülmeyi temsil eder.

Alın ve şakaklardaki saçları dökülen ve diğer tüm bölgelerdeki saçları sağlıklı olan kişilere erkek tipi saç dökülmesi diyebiliriz. Bu durum nadir de olsa kadınlarda da görülebilmektedir. Yada kadınlarda farkına varılmamış olsada genelde doğumsal olarak alınları geniş olabilir ve bu bölgeye saç ekim yapılabilir.

Erkek tipi saç dökülmesi genelde ergenlik döneminde başlar ve ergenlik süreci tamamlandığında saç dökülmesi durur. Bu tip saç dökülmeler ortalama olarak 20 yaşlarda son bulur ve bir daha bu kişilerde saç dökülmesi olmayabilir. Bu yüzden ergenlik dönemine dikkat edilmeli ve fazla stres altında geçirilmemeye özen gösterilmelidir.

20 yaş üstü kişilerde saç dökülmesi devam ediyor ise bu erkek tipi saç dökülmesi değildir. Bu saç dökülmesinin başka sebepleri var olabilir ve saç dökülmesinin kaynağı araştırılmalıdır.

Erkek tipi saç dökülmesi nasıl durdurulur?

Yukarıda da 👆anlattığımız gibi aslında erkek tipi saç dökülmesi genelde ergenlik çağının bitmesi ile kendiliğinden durabilir. Ama bu dönemde destek tedaviler erkek tipi saç dökülmesini daha hızlı durdurabilir. Destek tedaviler olarak en başta tabiki stresin azalması gelmektedir.

Ergenlik döneminde ebeveynler çocukların üzerinde çok baskı kurmamalı ve zaten var olan okul, sınav, gelecek kaygısı ile ergenlik dönemindeki çocukların stresini çoğaltmamalıdırlar. Ergen bireylerin kan değerleri kontrol edilmeli ve demir ve demirbağlama değerleri ölçülmelidir. Eksiklik var ise takviye edici gıdalar ile kan değerlerini normal değerlere çıkarmaya çalışılmalıdır.

B vitamini eksikliği ve kansızlık değerleri ölçülmeli yine bu değerlerde normalin altında durum var ise b vitamini takviyesi ile kan değerleri normale yükseltilmelidir.

Bu tavsiyeler var olan erkek tipi saç dökülmesinin ilerlemesini durdurabilir ve var olan saçların daha güçlü 💪  olmasını sağlayabilir.

Erkek tipi saç dökülmesinin çözümü nedir?

Bu tip saç dökülmesi çoğu zaman fark edilemeyebilir ve yıllar sonra arşivdeki fotoğraflara bakarken saçların döküldüğü anlaşılabilir. Bu yüzden erkek tipi saç dökülmesi olurken müdahale edilmeyebilir. Dökülen saçların ise tekrar eski haline gelmesi ise sadece saç ekim ile mümkündür. Dökülmüş olan bir bölgedeki saçlar hiç bir zaman ek tedaviler, alternatif tıp uygulamaları ile geri gelmeyecektir.

Saç ekim erkek ve kadınlara uygulanabilir ve sonuçları %99 oranında başarılı bir estetik uygulamadır. Erkek tipi saç dökülmesi diğer adıyla geniş alına sahip olan erkek ve kadınlar bu sorundan tek bir seans saç ekim ile kurutulabilir. Üstelik saç ekimlerinde kafanın ön bölümlerine ekilen saçlar her zaman daha iyi sonuç vermektedir.

Erkek tipi saç dökülmesi ön bölgelerde olduğu için traşsız saç ekim yöntemi ile yapılabilen saç dökülme tipidir. Üstelik ağrısız saç ekim yöntemi ile konforlu saç ekim ile kalıcı çözümlere kavuşmak mümkündür.

Erkek tipi saç dökülmesi saç ekim fiyatları

Erkek tipi saç dökülmesi olup saçların dökülme oranı az ise normal saç ekim fiyatları ile değerlendirilmeyebilir. Bu yüzden normal saç ekim fiyatlarına oranla en az %20 daha uygun fiyat ile saç ekim yapılır ve erkek tipi saç sorunlarının çözümüne kavuşmak mümkündür. Güncel saç ekim fiyatları için tıklayınız.