Mavi su nedir ? Mavi serum nedir ? Mavi serum işe yarar mı ? Mavi su saç çıkartır mı ? Gibi onlarca soru almaktayız. Bu yazımızda sizlere mavi su ile ilgili tüm bildiklerimizi anlatmaya çalışacağız ve sonrasında mavi su – mavi serum kullanıp kullanmamak size kalmış olacak.

Mavi su – Mavi serum Nedir ?

Mavi su veya mavi serum olarak piyasaya çıkan son zamanların en çok konuşulan ürününü tanıyalım. Mavi serum aslında yıllar önce piyasada var olan Minoksidil olarak bilinen bir ilacın 2000’li yıllardaki hikayesine çok benzemektedir. Minoksidil 2000’li piyasaya çıkmış deliler gibi reklamlar yapılıp saç dökülmesine çözüm, kelliğe son gibi reklamlar ve bir sürü firmanın hatta bazılarının üzerinde hiç bir şey yazmamasına rağmen bu ürünleri çıkaranları zengin ederken ölümlerle sonuçlanan bir sürü acı bırakmıştır arkasında. Bakınız minoksidil nedir ? içeriği nedir ? yan etkileri neler olæe sorsanız orijinal mavi serum benimki demektedir.

Eeeee hangisi orijinal mavi su- mavi serum yada hangisi işe yarıyor ? Zaten kullandıkları fotoğraflara bakarsanız şunu göreceğiniz kesin hepsi ya saç ekim yapılmış kişilerin öncesi sonrası fotoğraflarını kullanıyor yada peruk takmış kişilerin fotoğraflarını kullanmaktadır. Reklamlarda zaten alakasız ve saçlı ünlüler rol almakta o zaman kime güvenerek ürün alınacak ?

Mavi Serum Yan Etkileri ile zaten beni alma – beni kullanma diye bağırmakta. Sağlık bakanlığı hem üretim yapan firmalara hemde kullananlara yazılı basın aracılığı ile onlarca kez uyarıda bulunmuş ve bulunmaya devam etmektedir. ÜStelik online şikayet portalına da bakmanızı isteriz ki bir sürü mağdur şikayetçi durumdadır.

Kısaca 1o’larca mavi serum firması, bu ürünlerin mağdurları ve yan etkileri görülene kadar köşelik oldu bile :((. Bu ürünleri kullanıp bizleri arayanların sorusu ise çok daha enteresan. Şuan mavi su – mavi serum kullanıyorum sizce saç çıkar mı ? Sizce zararı var mı ? gibi kullandıkları ve bizlerin ne isimlerini nede markalarını bilmedimiz ürünlerin fotoğrafları gönderip bu orijinal mavi serum muş o yüzden bunu kullanıyorum diyor. Ama uzun süreli kullanmak gerekiyormuş biraz saçlar tüylendi, renklendi vb. avuntu kelimeler. Deneme yanılma yöntemi olarak kişinin kendini kullanması zaten çok abes bir durum bizce. Karar size kalmış.

Bizleri arayan kişilerin neredeyse yarısının şuan mavi su – mavi serum kullandığını anlamış bulunmaktayız. Üstelik bu ürünleri piyasaya sürenlerin hepsinin ortak yalanı uzun süreli kullanım gerekiyor demesidir. Bu ürünler ilk başta hafif saç çıkartsada sonrasında var olan saçlarıda alıp gitmektedir. Sonra mağduriyet ve yeni Tosuncuk mağdurları, üstelik bu mağduriyetler tosuncuğun yaptığından daha ağır çünkü hem maddi hemde ölümcül sonuçlar doğurmaktadır.

Mavi su mu, yoksa saç ekimi mi ?

  • Mavi su neden tercih edilir yada neden tercih edildiğini sorduğumuzda aldığımız ilk yanıt saç ekiminde oluşan ağrı korkusu denilmekte fakat saç ekiminde ağrısız yapabilmenin çözümü var. Sedasyonlu saç ekimi yapılarak ağrısız saç ekimi mümkündür.
  • Saç Ekim Fiyatlarının yüksekliği denilmekte fakat kısa bir hesap yapıldığında 6 aylık mavi su ücreti bir saç ekim ücreti ne denk gelmektedir. Üstelik saç ekim 6.ayın sonunda kalıcı sonuçlar verirken mavi serum 6.aydan sonra hiç bir etki göstermediği gibi var olan saçlarında dökülmesine yol açmaktadır.
  • Saç ekimi sonrası kızarıklık ve yara oluşmasının verdiği rahatsızlık sebeblerden bir tanesi olarak söylenmekte. Evet mavi su kullanıldığında böyle gözle görülen bir sorun görülmesede uzun vadeli bir çok problem ortaya çıkartacak yan etkisi vardır. Saç ekiminde ise kızarıklık yaklaşık 10 gün sürmekte ve izin döneminde yapılırsa böyle bir sorunun görülmeside olmayacaktır.
  • Çim adam görüntüsü olur mu endişesi ile saç ekime uzak durduklarıda bizlere iletilen konulardan bitanesidir. Fakat çim adam görüntüsü denilen saç ekimleri yaklaşık 15 yıl önceki yapılan fut yöntemi ile yapılan saç ekimleridir. Günümüzde saç ekimleri inanılmaz gelişme göstermiş olup asla çim adam görüntüsü oluşmamaktadır. Bakınız saç ekim sonuçları.

İstanbul Saç Nakil Merkezi olarak önceliğimiz zarar vermemektir. Saç ekimi cilt altı uygulaması olarak geçmekte ve bir enjeksiyon – aşı uygulamasından bile daha az tehlikelidir. Asla zarar konusunda ma su-mavi serum ile kıyaslanamaz bile. Bizlerin sizleri uyarması doğru bilgiyi aktarması ve alınacak tüm kararın sizlere bırakılması asla ürün ve uygulama önerimiz olmaması, alacağınız tüm kararlarda sorumluluk almadığımızı tavsiyede bulunmadığımızı bildirmek isteriz.

Mavi Su – Mavi Serum Yorumları

Mavi su veya diğer adıyla mavi serum kullananların yorumlarını buraya bekliyoruz. Sonuçta çok uzun süredir piyasada olan bu ürünleri milyonlar kullandı ama kalıcı sonuç alan olmadı gibi. Bu yüzden mavi seruma verilecek gereksiz paralara gerek yok diyoruz saç ekim kesin sonuçları olan sonuçları garantili bir uygulamadır.

Saç ekim korkuları özellikle saç ekim sırasında ağrı korkusu olanları sırf bu yüzden saç ekim alternatifi arayanlara da müjde vermek isteriz. Artık saç ekiminde ağrısız yöntemler ile konforlu saç ekim dönemi başladı. Konuyla alakalı olarak ağrısız saç ekim yazımızı okuyabilir veya buraya tıklayabilirsiniz.