Saç ekimi öncesi ilk sorulan soru saç ekimi için ideal yaşın kaç olduğudur. Aslında Saç Ekimi yaşla doğru orantılı fakat bazı durumlarda ise saç ekiminin yaş ile hiç alakası yoktur. Konuyu detaylı ve anlaşılır şekilde anlatmaya çalışacağız.

Saç ekiminde yaş tabikide önemli çünkü bazen 15-16 yaşlarda olan çoçuklardan bile telefon almaktayız. Sorulan soruların ardından yaşlarını sorduğumuzda önceleri şok olurken artık bizler bu soruya alışmış durumdayız. Saç dökülmesi başladığında ilk yapılan saçların usturaya vurulması yani kazıtmaktır. Oysa saçları usturaya vurmak özellikle saç dökülmesi varken en son yapılması gereken uygulamadır. Usturaya saç vuran ve saç dökülmesini çözeceğini düşünmek ciltteki saç pigmentlerine direkt zarar verir ve sonrası hayal kırıklığı olabilir.

Bizlere saç ekimi için başvurunların çoğunluğunun hikayesi hep birbirine benzemektedir. Bu yüzden saç dökülmesinin artışı gözlemlendiğinde ilk yapılması gereken usturaya vurmak değil sorunun ne olduğu araştırılmalıdır. Doğru saç tedavi planı oluşturulmalıdır.

Saç dökülmesi başladığında çok hızlı dökülebilir bazen bir kaç ay içerisinde bile saç dökülmesi tamamen tüm saçları etkisi altına alarak tam kellik oluşabilir. Böyle bir durumda olan kişinin yaşına bakılmaksızın saç ekimi yapılabilir. Kısaca 18 yaşında tam kellik oluşan bir kişiye saç ekimi yapılabilir.

Yavaş yavaş saç dökülmesi yaşayan kişilerin saçlarında ise olay daha farklıdır. Çünkü ortalama olarak erkek tipi saç dökülmesi yaklaşık olarak 40 yaşına kadar devam edebilir. Böyle durumda ise saç ekim merkezi saç ekimi yapmadan önce bu durumu saç ektirmek isteyen kişilere söylemelidir. 2.seans saç ekimi için bizlere başvuran çoğu kişinin ortak tecrübesi ve aktardıkları bilgi şöyledir, İlk seans saç ekiminde bunu bize söylemediler. Maalesef söylenmiyor çünkü ticari kaygı ile çoğu saç ekim merkezi kişinin saç ekiminden vaz geçeceğini düşünüyor.

Oysa ilk seans saç ekimi sırasında dökülme tahdidi olacak olan saçların bakımının nasıl yapılacağı anlatılsa ve saç bakımı planlansa hem ekilen saçlar hemde var olan saçlar daha sağlıklı olabilir.

Saç Ekiminde Doğru Yaş Planlanması Nasıl Yapılır ?

  • Saç ektirecek kişi 18 yaş altında ise aile bireylerinin izni olmalıdır.
  • 18 yaş üstü kişilerde saç dökülmesinin evresinin ne olduğu ve oluşabilecek endikasyon ve kontraendikasyonlar iyi değerlendirilmeli.
  • 18 – 40 yaş arası özellikle ve özellikle saç dökülmesi tamamlanmış ise kişiler istediği zaman ekilebilir.
  • 18 – 40 yaş arası seyrek saçlı kişilere saç sıklaştırması yapılabilir ama var olan saçlara bakım planlanmalıdır.
  • 18 – 40 yaş arası ön bölge saç dökülmesi varsa saç ekimi ile dökülmenin bittiği alana saç ekilirken 1-2cm saçlı olan kısımda saç ekilmelidir.
  • 18-40 yaş arası sadece tepe bölgesi açık olan kişilere saç ekimi yine istediği zaman yapılabilir.
  • 40 yaş erkek tipi saç dökülmesinin duracağı zaman dilimi olduğu için sonuçlar da çok iyi olmaktadır.
  • 65 yaş üstü kişilerde çok fazla saç ekimi önerilmez fakat vücut olarak dinç olan kişilere tabiki 65 yaş üstü olsada saç ekilebilir.
  • Saçlar aktif dökülürken saç ektirmekte mümkündür fakat düzenli kontrol altında olunması durumunda.
  • Bebek ve çoçuk yaşlarda yanık oluştu ise 18 yaşa kadar protez saç önermekteyiz.

Konu ile alakalı olara ek sorularınız var ise yorum bırakabilir özelden mesaj atabilirsiniz. Güncel saç ekim fiyatları için ilgili makalemize bakabilir veya kampanya ve indirimler için iletişime geçebilirsiniz.