Saç ekimi kadar önemli olan saç ekimi sonrası yıkamayı sizlerle paylaşmak istedik. Saç ekimi sonrası ekim yapılan bölgeye el 🤚 teması olmadan sprey formatındaki sprey kremimizi uygulamamız gerekiyor. Asla saç ekimi sonrası kabuk olacağından kremleleri ve losyonları elinizde sürmeyiniz ve sprey formatında özel losyon kullanınız.
Zaten saç ekimi sonrası kullanacağınız bu sprey formatındaki losyonu sizlere ücretsiz vermekteyiz. Losyonu uyguladıktan sonra minimum 20 dakika ortalama olarakta 30 dakika bekliyoruz. Bekleme süresi bittikten sonra yıkama işlemine geçilir ve saç ekimi yapılan bölgeye baskı uygulayarak yıkayabilir fakat sağa, sola, geriye gibi sürtme işlemleri yapamazsınız.
Aksi takdirde ekim yapılan saçlar yerlerinden çıkabilir. Saç köklerinin alımının yapıldığı ense ve iki kulak 👂 arkasında kalan saç ekiminde donör bölge denilen yeri ise istediğiniz gibi yıkayabilirsiniz. Yıkamalarda tazyikli su 💦 kullanılmaz ve ılık yada soğuğa yakın su 🚿 tercih edilmelidir. Sıcak suyu önermemekteyiz.
Yıkamalar bittikten sonra hala kanlı bölge var ise bu bölgelere sprey aracılığı ile yıkayabilirsiniz. Kurutma işleminde de yine peçete yada yumuşak havlu kullanabilir ve ekim yapılan bölgelerin üzerine nazikçe koyarak üzerine baskı yaparak kurutulmalı asla sağa, sola, ileri ve geri hareketler yapılmadan kurutma işlemi yapılmalıdır. Saçların zarar görmemesi için elinizden geldiğince dikkat etmelisiniz.

Saç ekim sonrası saçların yıkanması

Unutmayın ekim yapılan saçlara ilk 10-15 gün arasındaki güzel bakımını sayesinde saç ekim sonuçlarınız daha iyi ve daha güzel olacaktır. Bu yüzden saç ekim sonrası saçların yıkanması önemlidir. Bu süreç ne kadar dikkatli ve başarılı olursanız saç ekim sonuçları daha iyi olacaktır.