Saç Ekimi Nedir ? 

Saç ekimi saçsızlık veya kellik sorunu olan kişilere yapılan tedaviye denir. Saç ekiminde ki amaç kellik oluşan, saçları dökülen kişilerin tekrar saçlarına kavuşmasını sağlamaktır. Saç ekiminde ekilecek saç kökleri enseden alınır ve saç olmayan veya dökülen yerlere ekilir. Böylelikle ekilen saçlar uzamaya başlar ve kellik sorunu ortadan kalkmış olur.

Saç ekimi günümüzde kullanılan en iyi tedavi şeklidir ve sonuçları garantilidir. Ekilen her 100 saçtan 97’si çıkmakta ve uzamaktadır. Bazı kişilerde ekilen saçların 99% si bile çıkabilmektedir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer ?

Saç ekimi ameliyatı kişiden kişiye değişebilir. Çünkü her kişinin kafa yapısı farklıdır ve uygulanan saç ekimi tekniğide farklı olabilir. Bu uygulanacak olan saç ekimi tekniklerine göre saç ekimi süreleri değişebilmektedir.

Saç ekimi genelde 6-8 saat sürmekte ve daha fazla sürmesi normal değildir. Uzun süren saç ekimi işlemleri çoğu kez problemli veya daha sonra problem olacağı anlamını taşımaktadır. Çünkü saç ekiminde ekilecek olan kökler dışarda en fazla 6 saat kadar durabilir ve daha fazla ekilmeden duran saç köklerinin genelde hücreleri öleceğinden ekilse bile ölü saç kökü ekileceğinden bir anlam taşımayacaktır.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar ?

Ekilen saçların genelde kişiden kişiye değişse de en erken 6.ayda çıkmaya başlar ve yıl boyunca ekilen saçlar çıkmaya ve uzamaya devam eder.

Her ekilen saç zaten 3 ay boyunca kuluçka dönemi dediğimiz ve cilt altında beslenmesi için gerekli olan bir süreyi geçirmektedir.  Saç ekildikten sonraki 3 ay bu yüzden çok önemlidir ve hemen vitamin estetiği, sağlıklı beslenme, iyi uyku düzeni, sigara kullanılmaması ile saç ekim sonrası 3.ay saç köklerini beslemek çok çok önemlidir. 

Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Saç ekimi öncesi en önemli ve dikkat edilecek konuları kesinlikle saç ekim merkezi ile konuşarak öğrenmelisiniz. Saç ekimi öncesi bazı hazırlıklar gerekebilir ve bu hazırlıkları tam yapılmaması saç ekiminde sorunlar çıkarabilecektir. 

Genel Olarak Saç Ekimi Öncesi Şunlara Dikkat  Etmek Gerekir;

En az bir hafta önceden sigaraya ara verilmeli,

En az bir hafta önceden alkol kullanılıyorsa ara verilmeli,

Saç ekimine iyice dinlenerek gelmeli, önceki gece iyi uyunmalıdır,

Saç ekimine tok karına gelinmeli ve güzel bir kahvaltı yapılmalıdır.

Saç ekimine gömlek veya eşofman tarzı önden açılan kıyafetlerle gelinmeli,

daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz….

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Saç ekimi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken konular ve yaşam tarzınızın nasıl olacağı ekim yapılan saçların kaderini belirleyecektir. Saç ekimi sonrası eğer dikkatsiz olursanız ekim yapılan saçlar zarar görebilir ve ekilen saçlar çıkmayabilir.

Biz saç ekimi sonrası nelere dikkat edilecek, hangi gıdalar kullanılacak, hangi ilaçlar nasıl kullanılmalı konusunda detaylı eğitim vermekteyiz. Üstelik yapılacak olan ve dikkat edilmesi gerekenleride yazılı olarak sizlere vererek bu konuda sizleri detaylı bilgilendirmesini yapmaktayız.

Unuttuğunuz konularda zaten sürekli bize ulaşabilir aklınıza takılan sorunlarla alakalı bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saç Ekiminde Hangi Teknik Seçilmeli ?

Saç ekiminde uygulanan 3-4 tane saç ekim tekniği vardır. Bu saç ekim tekniklerinin hangisinin uygulanması gerektiğine saç ekim uzmanları karar vermelidir ve asla siz illa şu teknik olsun diye ısrar etmemelisiniz. Çünkü saç ekim uzmanları saç ekimi öncesi saçı analiz eder ve hangi teknikle saç ekimi yapılması daha doğru olur bunun tespitini yapar ve en iyi sonuç alınacak teknikle saç ekimini yapacaktır.

Sonuçta saç ekim merkezleri yaptıkları saç ekiminde en iyi sonucu elde etmeye çalışacaktır ki hem saç ektiren kişi memnun olsun hemde bu yapılan saç ekimi referans olarak saç ekim merkezine daha fazla saç ekimi müşterisi göndersin. 

Seçilecek saç ekim tekniğinde siz bize güvenin biz sizin için en iyi teknikle en iyi saç ekimini yapacağımıza ve sizi memnun edeceğimizi göreceksiniz.

Saç ekimi Süreci Nasıldır ve Saç Ekiminin Süreci Nasıl İşler ? Saç Ekiminin Detaylı Tüm Süreçleri …

Saç Ekiminin aşamaları şu şekildedir ;

Saç ekiminde 1. aşama ; Saç ekiminde 1. aşama saçların analiz edilmesi, saç ekilecek bölgenin belirlenmesi, saç ekimi yapılacak olan alanın çizilmesi ve saç ektirecek kişinin onayı ile başlar. Saç ekim uzmanı ve saç ekimi yaptıracak olan kişiler 1.aşamada anlaşma sağladığında sa. ekimindeki 2. aşamaya geçilir.

Saç Ekiminde 2. aşama ; Saç ekiminde 2. aşama saçların ağrısız şekilde ekimi yapılması için anestezi işleminin uygulandığı bölümdür. Bu aşamada lokal anestezi yapılır ve hasta ağrım yok dediği zaman saç ekom işlemi başlanır.

Saç Ekiminde 3. aşama ; Saç ekiminin 3. aşamasında fue işlemi ile kökler ense bölgesinde bulunan saçlardan tek tek alınır ve sayıları sayılarak özel bir losyona konur. Özel losyon sayesinde enseden FUE tekniği ile  alınan saçlar ekim yapılana kadar bu özel solüsyonda bekletilir. Ekim yapılacak kadar saç kökü alındıktan sonra saç ekiminde 4. aşamaya geçilir.

Saç Ekiminde 4. aşama ; Saç ekiminde 4. aşamada alınan saç köklerinin sayısı kadar kellik olan bölgeye saç köklerinin yerleştirileceği kanallar açılır ve bu açılan kanal sayısı ile ekilecek olan kök sayısı eşitlendiğinde saç ekiminde 5. aşamaya geçilir.

Saç Ekiminde 5. aşama ; Saç ekiminde 5. aşamada saç ekimi işlemi başlar ve tüm saç köklerinin ekimi yapılır. Ekim bitmeden hemen önce saç ekimi kontrol edilir eksik, yada düzgün olmayan kısımlar düzeltilir ve kalan saç köklerinin ekimide yapılarak saç ekimi tamamlanır. Bu aşamadan sonra saç ekiminde son aşamaya geçilir. 

Saç Ekiminde 6. aşama; Saç ekiminin 6. ve son aşaması şöyle oluşur. Saç ekimi biter ve saçların pansuman işlemleri yapılır hastaya saçlarına nasıl bakacağı hangi ilaçları kullanacağı anlatılır ve saç ekimi işlemleri bu şekilde biter. 

Saç ekimi tamamen bittikten sonra 1. gün ve 2. gün hasta dinlenir ve 3. gün kontrole gelir kontroller tamamlanır saçların yıkaması ve pansumanları yapılır. Bundan sonraki saçların bakımlarının nasıl yapılacağı anlatılır ve saç ekimi çıkma süreci başlamış olur.