Saç Ekiminde Greft Ne Demek?

Saç ekiminde greft, fue ile alınan saç topluluğunun olduğu doku parçasına greft denir. Fue saç ekiminde uygulanan en son tekniktir. Bakınız saç ekim tekniklerine… Fue yöntemi ile alınan saç topluluğu diyoruz çünkü bazı saç kökü birden fazla saça ev sahipliği yapmaktadır. Doğal olarak fue bir tek saç kılını değil bu saç topluluğunun tamamını tek seferde alma imkanı sunar.

Tek seferde alınan saç kökü topluluğunda bazen 1 saç teli, bazen 2 saç teli, bazen 2 saç teli, bazende daha fazla olabilmektedir. Sa. ekiminde ekim sonrası sonuçların kalitesinide bu saç topluluğu – Greftler belirler. Çünkü saç topluluğu yani greft içinde 2 veya 3 telli saç olması ekim alınında saçlar uzarken 2-3 saçın aynı yerden uzaması anlamına gelirki buda mükemmel saç ekimi sonuçlarının olmasını sağlar.

Saç Ekiminde Greftin Önemi ?

Saç ekiminde greft çok önemlidir. Greftin alımını fue yöntemi ile almak mümkündür. Saç ekiminde fue işlemi ile kök alımı yapan saç ekim uzmanı tecrübesine bağlıdır. Greft alıyorum diye kafadan doku parçası alan ve saç kökü hücresi yerine boş doku eken saç ekim merkezleri yüzünden ekilen saçlar çıkmazken birde saç ekim uygulaması halk gözünde itibarsızlaşmaktadır. Bu yüzden saç ekiminde grefte zarar vermeden alabilmek kısaca fue işlemini doğru yapabilmek çok daha önemlidir.

Greft ne demek daha iyi anlamak, greft hesaplaması nasıl yapılır yazımıza bakabilirsiniz. Yazımızda greftin tekli, ikili, üçlü hallerinin fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Saç Ekiminde Grefte Göre Fiyatlandırma

Saç ekiminde grefte göre fiyatlandırma hem yanlış bir uygulama hemde saç ekimi yapılan kişilerin kafasında soru işareti bırakabilmektedir. Çünkü greft sayısına göre fiyatlandırma yapılırsa ekim yapılan kişilerin ekim yapılan saç greftlerini sayamayacakları için güvensizlik oluşturabilir. Saç nakil merkezi olarak bizler grefte göre değil seans olarak saç ekimlerinin fiyatlarını belirlemekteyiz. Güncel saç ekim fiyatları için diğer yazılarımızdan tüm detayları bulabilirsiniz.