Saç prp tedavisi ve saç prp tedavisi fiyatları herkesin aklında olan ilk soruların başında gelmektedir. Saçlar için olmazsa olmaz önem taşıyan ve %100 doğal asla yan etkisi olmayan günümüzdeki en güvenilir ve en etkili tedavi yöntemidir. Peki saç prp tedavisi ne zaman yapılır ve saç prp tedavisi fiyatları nasıl belirlenir.

Saç prp tedavisi aslında saçlar dökülmeden yapılmalı ve her zaman saçlar takip edilmelidir. Saçlar aslında zaman zaman bize uyarılar verebilmektedir. Sağlıklı yoğun saçlara sahip olsanız bile bu saçların dökülmeyeceği anlamına gelmemektedir. Saçlar kişiden kişiye değişik dökülme tiplerine maruz bırakabilir. 

Saçların en temel dökülme sebebi genetiktir ve genetik olan dökülmeler genellikle önlem alınmazlarsa dökülebilirler. Hiç kimse yada hiç tedavi ve uygulama saçların dökülmesini önleyemeyebilir. 

Özellikle ne olduğu belli bile olmayan reklamlarla bizleri kandırabilecek olan saç bakım ürünleri şampuanlarına asla riayet edilmemelidir. Saç bakımı yaptırmak hem ekonomik hemde kolay ve ağrısızdır. 

Prp kişinin kendi kanından elde edilen ve kök hücreden zengin olan kanın şeffaf ve trombositten zengin olan kısmından elde edilir. Kaliteli prp cihazları ve prp uygulama makineleri sayesinde kişiden alınan trombosit hücreleri çoğaltılır ve saçlı deride saç köklerine uygulanır. Uygulanan PRP tedavisi sayesinde saç köklerinde yeniden kök hücre oluşumu sağlanır ve bu uygulama sağlıklı saçlara sahip olan kişilerde yılda yaklaşık en az 2 kez tekrarlanmalıdır. 

Saç ekimi sırasında ve saç ekimi sonrası prp uygulaması 

Saç ekiminin PRP destekli olarak yapılması kesinlikle yapılan saç ekiminin daha doğal ve daha dolgun olarak çıkmasına olanak sağlarken her saç ekimi sonrası özellikle ilk yıl içerisinde düzenli aralıklarla prp tedavisi yaptırmak çıkan saçların kaliteli ve yoğun çıkmasını sağlamaktadır.

Günümüzde prp tedavisini örneklerle açıklamak gerekirse şöyle basit bir şekilde açıklamak ve örmeklendirmek mümkündür. Sıfır km bir araç bile alıyor olsak düzenli aralıklarla servise götürür bakım yaptırmak gerekmektedir. Bakım yapılan araçlar doğal olarak daha uzun süreli ve problemsiz olarak araçlarımızı kullanmamıza olanak sağlar.

Saç PRP tedaviside tıpkı bu örmekte olduğu gibi saçlara gerekli bakımı yapar ve hem ekim yapılan saçların kuvvetlenmesini sağladığı gibi dökülmemiş güçsüz saçlarında bakımlarının yapılmasını sağlar ve güçlü saçlara sahip olmamıza olanak sağlar.

Saç ekimi sırasında prp tedavisi saç köklerine saç ekimi öncesi özel tekniklerle uygulanır ve aşılama yöntemiyle yapılmaz. Bu sayede ekim yapılacak olan saç kökleri canlılığını kaybetmediği gibi ekim yapılan bölgelerde daha kuvvetli ve sağlıklı saçların çıkmasına olanak sağlamaktadır. Saç estetiği hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hiç saç ekimi yaptırmamış olan ve yılda iki kez prp tedavisi yaptıracak olan kişiler için hazırlamış olduğumuz yıllık 2 kez prp tedavisi fiyatlarımız 2 gruba ayrılmaktadır.

A sınıfı PRP uygulaması ;

  • Ücretsiz saç analizi, 
  • Yılda iki kez A sınıfı PRP tedavisi

1000 tl dir.

A plus PRP uygulaması ;

  • Ücretsiz saç analizi,
  • Yılda Üç kez A plus PRP tedavisi,
  • Özel şampuan içi kullanmak üzere saç bakım kürü,

3000 tl dir.

Saç Ekimini bizim kliniğimizde yaptıran kişiler için özel olarak hazırlana ilk yıl 5 seans saç prp tedavisi uygulama tarihleri ve fiyatları ise şu şekildedir.

Saç Ekimi Sonrası 1.ay 

Saç Ekimi Sonrası 3.ay 

Saç Ekimi Sonrası 6.ay 

Saç Ekimi Sonrası 9.ay

Saç Ekimi Sonrası 12.ay olmak üzere toplam 5 seans A plus saç PRP tedavisi,

2000 TL ‘dir.

Not: Fiyatlarımıza kdv dahil değildir ve nakit ödemelerde geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlarımız sabit olup en iyi ve kaliteli prp tedavi kitleriyle prp tedavileri yapılmaktadır.