Safir saç ekimi aslında saç ekiminde saç köklerinin yerleştirileceği kanal adı verilen yuvaların açılması için kullanılan ve doğal safir taşından yani safir kristalinden elde edilen ve cilt dokusuna zarar vermeyen yeni bir saç ekim tekniğidir. Safir saç ekimi sayesinde yapılan saç ekimlerinde daha az kanama olmakta ayrıca daha hızlı iyileşmekte vede daha doğal sonuçlar vermektedir. Safir saç ekim fiyatı ve safir saç ekimi hakkında herşeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Saç ekimi sektörü her geçen gün artan saç ekim talebine karşılık saç ekiminde yeni teknolojilerle daha iyi nasıl çözüm buluruz mantığı ile çalışma ve araştırmalarına devam etmektedir. En son gelişen ve saç ekiminde popüler uygulamalardan bir olan doğada  doğal olarak bulunan safir elementinden elde edilen ve peruktan şekli verilerek saç ekiminde safir kristal taşından elde edilmiş olan çok değerli bıçaklar üretilmeye başlanmış ve bu üretilen değerli safir bıçakları saç ekiminde saç köklerinin yerleştirileceği kanalların açılmasında kullanılan tekniğin adıdır.

Safir bir kristal türevidir ve doğada doğal olarak bulunan bir elementtir. Bu yüzden çok değerli bir taştır.

Safir perkütan saç ekimi avantajları nelerdir ?

  • Safir doğal bir element olduğundan cilde daha az zarar verir,
  • Safir saç ekimi iyileşme hızı çok daha hızlıdır,
  • Safir saç ekiminde ağrı çok daha azdır,
  • Safir tekniği ile açılan kanallarda kanama çok azdır,
  • Safir saç ekiminde enfeksiyon riski çok daha düşüktür,
  • Safir tekniğinde kullanılan malzemeler tek kullanımlık olup steril ve kişiye özeldir,
  • Safir tekniği sayesinde saç ekimi daha doğal olur,
  • Saç ekiminde yoğun saç ekimi safir tekniği ile daha kolaydır,

Sappihire saç ekim için kişiden kişiye değişen özel uçları sayesinde saç ekimi yaptıracak kişinin saç kalınlığı ve cilt yapısına özel olarak seçilerek uygulanır. Titanyum saplı ve sapphire uçlu kanal açma tekniği sadece saç ekimi alanında uzman ve tecrübeli saç ekim merkezlerinin tercih ettiği yöntemdir.

Safir perkütan saç tekniği neden önemlidir ?

Safir uçlu saç ekimi kanal açma tekniğidir ve adı gibi safir şeklindedir. Diğer kanal açma yöntemlerinde slit yöntemi yani düz ve metal kullanılırken safir tekniğinde doğal madeni ve değerli taş kullanılmaktadır. Metalin vereceği hiçbir zarar safir tekniği ile yapılan saç ekimlerinde bulunmaz. Böylelikle safir tekniği sağlık açısındanda çok sağlıklıdır.

İstanbul saç nakil merkezi olarak safir tekniği ile diğer yöntemler arasındaki farkları saç ekimi yaptıracak olan kişinin saç yapsına göre önermekteyiz.

Safir perkütan saç ekimi fiyatı

Safir saç ekimi normal saç ekimi ile aynı fiyata yapılamamaktadır. Fakat İstanbul Saç Nakil Merkezi olarak saç ekiminde en uygun fiyat politikası ile çalışmakta olduğumuz için normal saç ekimine sadece 500 tl fark ödeyerek safir saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ekimi fiyatlarımız Türkiyenin ve İstanbul’un en ucuz saç ekimi olduğundan dolayı safir tekniğinde de en ucuz saç ekimi garantisi sunmaktayız.

İstanbul saç ekim fiyatlarında sunduğumuz hizmetler ve garantili saç ekiminde en ucuz ve en kaliteli saç ekimini sunmaktayız. Saç ekimi ve safir saç ekimi hakkında sayfamızın sol alt köşesinde bulunan WhatsApp aracılığı ile bilgi alabilir veya yazımıza yorum yaparak aklınıza takılan saç ekim sorularına cevap bulabilirsiniz.