Sakal erkekler için önemli ve doğal bir aksesuardır. Sakal istenildiğinde traş edilebilebilen, istenildiğinde uzatılabilen, istenilen şekil verilebilen doğal erkek aksesuarı olduğu için erkeklerin çoğunluğu sakalının olmasını istemektedir. Hatta yoğun sakal olmasını isteyen erkek sayısı oldukça çoktur. Bu yüzden sakal ekiminde %50 indirimli hizmet sunmaya karar verdik.

Üstelik sakal ekimlerini ağrısız yöntem ile yaparak konforlu bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaya başladık. Ağrısız sakal ekimi için sedasyonlu yöntemi tercih etmekteyiz. Sedasyonlu – ağrısız sakal ekimi için ilgili makalemizi okuyarak bilgi alabilirsiniz. Bundan sonra sakal olmamasını sorun etmenize gerek kalmadı. Siz hayal edin biz hayalinize aracılık edelim.

Sakal ekim fiyatı kişiden kişiye değişen fiyatları olan bir uygulamdır. Ekim yapılacak sakal bölgesinin büyüklüğü sakal ekim fiyatlarının belirlenmesini sağlar. Ama her estetik uygulamada olduğu gibi bir başlangıç bedeli olmaktadır. Başlangıç fiyatının olmasının sebebi ise standart olarak bir hizmet sunulması kaynakladır.

Sakal ile beraber bıyıklarada ekim yapılabilir. Hatta saç ekimi yaptıracak olanlardan sakal ekim ücreti almadan ücretsiz sakal ekimi yapmaktayız. Böylelikle saç ekimi fiyatına eksik olan sakallarınıza da kavuşabilirsiniz.

Sakal olmayışı yada sakalların seyrek oluşunun nedenleri nelerdir?

Sakallar genetik olarak ailesel faktörler ile çocuklarına aktarılmaktadır. Sakal bazende bölgesel veya ırklara göre erkeklerde gelişemeyebilir veya çok yoğun olabilir. Bakınız uzak doğu ülkelerinin (kore japonya – çin) çoğunluğunun sakalları yok veya çok seyrektir.  Buda genetik olduğunun ve bölgesel olduğunun ispatıdır.

Diğer bir sakal seyrekliği ise erkelerde kansızlıktır. Özellikle b vitamin eksikliklerine, çinko eksikliklerine ve demir – demir bağlama testlerinin sonuçları düşük çıkan erkeklerde sakalların çıkmadığı veya seyek olduğu gözlemlenmektedir.

Geçirilen kazalar, ameliyatlar, derin yara izleri gibi durumlarda kısmi olarak bir bölgede sakal olmayışına sebeb olabilir. Bunların dışında da sakal kıran dediğimiz olayda sakallarda belirli bölgelerde sakalların dökülmesine sebeb olabilir.

Ama yukarıda saydığımızı sakal oluşmasını engelleyen tüm faktörlerde bile sakal ekimi yapmak ve sonuç almak mümkündür. Sakal ekimi başarı oranı kişiden kişiye değişebilir ama ortalama olarak %97 üstünde bir başarılı sonuç ortaya çıkması mümkündür. Bu yüzden sakalların olmaması veya seyrek olması sizleri üzmesin.

Sakal ekiminde nakil edilecek kökler nereden alınır?

Sakal ekimi tıpkı saç ekimi gibi kafa arkasındaki dökülmemeye kodlanmış olan sağlıklı saç köklerinin fue tekniği ile alınması ve yüz bölgesine nakil edilmesidir. Sakal ekiminde ekim yapılacak olan bölge planlaması yapıldıktan sonra greft hesaplanması yapılır. Planlanan greft sayısını saçlardan almak mümkün mü diye bilgisayarlı saç analiz cihazı yardımı ile saçların alınacağı bölge kontrol edilir ve uygun ise bu bölgedeki sağlıklı saç kökleri alınarak sakal ekimi gerçekleştirilir.

Sakal ekimi için hiç sakalı olmayan birisinin en az 20 yaşını doldurması beklenmelidir. Kişisel vücut gelişimi göz önüne alındığında sakallar ergenlik döneminde çıkmaya başlar ve 20 yaşına kadar sakallar yoğunlaşmaya devam eder. Bu yüzden hiç sakalı olmayan biri için sakal ekimi en erken +20 yaşından sonra yapılmalıdır.

Fakat zaten sakal gelişimi tamamlanmış erkelerde başka bir probleme bağlı olarak kısmi sakal ekimi yapılacaksa böyle durumlarda 20 yaşının altında olunması durumunda bile sakal ekimi yapılabilir. Sakal ekimi için üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Sakal olmayışı köselik belirtisi midir?

Sakalın olmaması halk arasında köselik olarak nitelendirilmektedir. Fakat aslında bir kişiye köse diyebilmek için o kişinin hiç bir vücut kılının olmaması gerekmektedir. Fakat ve maalesef ki kolaya kaçan bir toplum olduğumuz ve insanları tarif ederken kullandığımız bazı dış özellikleri ile sakalı olmayan kişiyi tarif ederken geçmişten günümüze köse olarak nitelendirmektedir.

Ama köselik artık tarihe karışıyor çünkü sakal ekimi mümkün ve sonuçları oldukça başarılıdır.

Sakal ekim fiyatları detayları şu şekildedir:

  • Hiç sakal ve bıyığı olmayanlara sakal ekim fiyatı: 4000 tl’dir.
  • Kısmi sakal ve bıyığı olmayanlara ekim fiyatımız : 3500 tl’dir.
  • Kısmı ama birden fazla bölgeye sakal ekim gerekli ise: 3000 tl’dir.
  • Kısmı sadece bir bölgeye sakal ekimi gerekli ise: 2500 tl’dir.

Sakal ekimlerinde ağrısız yöntem yani sedasyonlu yöntem fiyat farkı almamaktayız. İşlem sonrası bakım ürünleri ve medikal ürünleri ücretsiz vermekteyiz. Sınırsız kontrol ve memnuniyet garantiside sunmaktayız. En sevilen sakal ekim merkezi olmak herkese istediği sakal görünüme kavuşmasını sağlamak için varız. Saç ekim fiyatları için tıklayınız.