Sakal çıkmama sorunu yaşayan yada sakalları seyrek olanlar için en ideal ve kesin çözüm sakal ekimidir. Sakal sıklaştırma basit bir işlem olup genelde %99.9 kesin çözüm sağlamaktadır. Sakal ekimleri her zaman her sakal sorunu yaşayanlar için en ideal yöntemdir. Asla sakal serumu yada başka ürünler sakalları çıkartmaz ve asla bu tarz ürünlere para vermemek gerekir.

Sakal ekimi 20 yaş üstü tüm erkeklere yapılabilir. 20 yaşından önce sakal ekimi çok önermemekteyiz çünkü 20 yaşına kadar çıkmayan sakallar 20’li yaşlarda da çıkabilir bu yüzden 18 yaşındaki birinin sabırlı olamsı en azından 20 yaşını beklemesini önermekteyiz. Daha fazla detaylı bilgi için istanbul saç nakil merkezimize bekleriz.

Sakal ekimi ile sakal sıklaştırma farklımdır?

Sakal ekimi ve sakal sıklaştırma ekimi farklı değildir. Genelde aynı işlem olarak adlandırılabilir. Bu yüzden sakal sıklaştırma ek bir özellik gerektirmez. Sakal ekimi ve sakal sıklaştırma ekimlerinde kökler kafa arkasındaki sağlıklı donör bölgeden alınır ve ekim yapılacak olan bölgelere nakil edilir.

Hiç sakalı olmayan bir kişiye ortalama 4000 ile 5000 greft arasında sakal ekimi yapılırken sakalı olup seyrek olan kişilere sakal seyrekliğine göre sakal ekimi yapılır net ekilecek sayı işlem sırasında belli olur.

Sakal sıklaştırma işlemleri her zaman daha kısa sürer ve çoğu zaman traşsız yapılır. Bu sayede sakal sıklaştırma yapıldığı belli bile olmayabilir.