Saç analizi çok önemlidir. Özellikle saçların güçsüzleştiği veya aniden dökülmeye başladığını hissettiğiniz anda saç analizi yaptırmak ve önlemlerini alarak saç dökülme sorunu için ilerlemeden çözüm aranabilir. İşte bu yüzden bizlerde ücretsiz saç analizi yapmaya başlamış bulunmaktayız. Saç ekim merkezi olarak İstanbul’da hizmet vermekte olsakta diğer tüm illerimizde saç sorunu yaşayanlara yardımcı olmaktayız.

Saçın ilk dökülmeye başladığı anı doğru tespit edip edip tamda bu sırada önlemlerin alınması gelecekte saç kaybının önüne geçecektir. Saçların kalıcı dökülmeye başlaması ile günlük saç dökülmesini ayırt edememek kalıcı saç dökülmesine sebebiyet vermektedir. Saç analizinin önemide burda devreye girmektedir. Çünkü normal günlük dökülmesi gereken saç sayısı ortalama 50-100 arasıdır. Zaten bu saçların da bir kısmı uyku sırasında olur ve her sabah yastığı kontrol ederek kendi kendinize bile saçların normal mi yoksa fazla mı döküldüğünü anlayabilirsiniz.

Her banyoda kafanın ilk şampuanla yıkanması ve ikinci şampuanla yıkanması arasında da saçların dökülüp dökülmediği, saçlar dökülüyor ve elinize geliyorsa birinci yıkama ve ikinci yıkama arasında ele gelen saç sayıları çok dikkate alınmalıdır. Evet ilk şampuanlandığında biraz fazla saç ele gelebilir. Bu zaten günlük dökülemesi beklenen saçlar olabilir. Ama asıl ikinci şampuanlamada halen fazla saç geliyorsa elinize burda dikkat edilmesi gerekiyor anlamında gelir.

Vücudumuz bizleri sürekli uyarmaktadır. Vücut kendi analizini kendi zaten yapar ve bizlere haber verir, önemli olan bizim bu analizleri doğru okumamızdır. En basitinden banyoda saçların fazla döküldüğünü hissettiğiniz anda hemen şampuan değişimi ile işe başlanmalı. Şampuan değişimi bile bazen saçları kurtarmaya yetebilir.

Saç Analizi Neden Önemlidir?

Saç analizi çok önemlidir. Saç analizi sayesinde ileride muhtemel bir saç ekiminden kurtulabileceğinizi unutmayın. Doğru ve zamanında yapılan saç analizi bir arabanın bakımı gibidir. İleride çıkması muhtemel sorunları ortadan kaldırabilecektir. Saç analizi ile nelere bakıyoruz, nasıl önerilerde bulunuyoruz;

  • Saç analizi dökülen saçların günlük normal dökülme mi yoksa kalıcı dökülmemi bunu anlamamızı sağlar,
  • Saç köklerinin sağlık durumu hakkında bilgi verir,
  • Kafa derisinin sağlığı hakkında bilgi verir,
  • Muhtemel bir saç ekimi düşünülüyorsa donör bölgedeki saç kalitesi hakkında ön bilgi sunar,
  • Saç köklerinin kaçlı saç teline sahip olduğunu ve bu saç tellerinin sağlığı hakkında bilgi sağlar,
  • Kalıcı dökülme oldu ise bu bölgeleri net olarak görmemizi sağlar,
  • Saç kırıklığı var mı bunları bilmemizi sağlar,

Yukarıda sayılan ve yazmadığımız bir sürü faktör hakkında bilgi edinmemizi ve olası sorunlar için önerilerimizin ne olduğunun tespiti ile hemen hızlıca saç bakımına başlamamızın önünü açacaktır.

Ayrıca Ücretsiz saç analizi yaptırmaya gelenlere özellikle, 1.seans saç prp veya saç mezoterapi uygulamasında 50% oranında indirim sunmaktayız. Saç analizi yaptırarak %50 indirimli Prp veya Mezoterpi uygulaması fırsatıda sizleri bekliyor.