Saç ekiminde sedasyon, hemen her gün yenilikler ile daha konforlu bir şekilde saç ekimlerinin yapılmasına olanaklar sağlanmaktadır. Saç ekiminde son olarak konforlu bir şekilde, Sıfır ( 0 ) ağrı ile saç ekerek maksimum konfor sağlanmaya çalışılmaktadır. Sedasyon ile saç ekimin de sıfır ağrı mümkün hale gelmiştir.

Saç ekimleri genelde lokal anestezi ile bölgesel olarak ağrısız işlemle yapılırken bazı kişilerde iğne korkusu veya endişelere bağlı olarak taleplerin gelmesi ile anestezi ilaçlarının kombine olarak damar yolundan yapılması ile saç ekimindeki lokal anestezinin yerine sedasyon da tercih edilebilir bir anestezi türüdür.

Sedasyon uygulamaları yıllardır tüm ameliyatlarda kullanılmakta ve doğal olarak en büyük ameliyatlarda bu sayede hem konforlu hemde sıfır ağrı yani ağrı olmadan yapılabilmektedir. Sedasyon yapılması ile hem ağrı olmaz hemde işlem sırası da hatırlanmaz hale gelmektedir. Saç ektirecek kişilerde bu sayede endişe olmaz, çok rahat bir saç ekimi  deneyimi yaşamış olur. Sedasyonlu saç ekimi fiyatlarına 2021 saç ekim fiyatları yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sadasyonlu saç ekimi kimlere yapılır ?

Sedasyonlu saç ekimisaç ekimi düşünen korku yada endişeleri olan herkese yapılabilir. Hatta sırf bu tarz iğne fobisi olan yada ağrı eşiği düşük olan kişilerin özellikle tercih ederek saçsızlık sorununa çözüm bulmuş olurlar. Saçsızlığın vermiş olduğu negatif psikolojiden de kurtulabilirler.

Sedasyonla yapılan saç ekiminin riskleri var mıdır ?

Saç ekiminde risk çok küçüktür ve özellikle sedasyona bağlı bir risk yoktur. Hatta sedasyon ile yapılan saç ekimleri sayesinde psikolojik olarak daha rahat olunacağı için saç ekimi konforu artacağından saç ekimi sırasında heyecana yada ağrıya bağlı oluşabilecek olan komplikasyon oranları da düşmektedir.

Kısaca sedasyonlu saç ekimi riskler yerine rahatlık konfor sağlamaktadır. 

Sedasyon ile yapılan saç ekimi sonrasında ise uygulanan ilaçlara bağlı olarak baş ağrısı olma olasılığı fazladır. Bu yüzden sedasyon ile yapılan saç ekimi sonrası ağrı kesici kullanılabilir. Saç ekimi sonrası uygun ağrı kesici tarafımızdan verilmektedir.

Ağrısız saç ekim avantajları nerlerdir?

Sedasyonlu saç ekim yani ağrısız saç ekim avantajlarını sizleri bilgilendirmek için yazımıza eklemiş bulunmaktayız.

 • Ağrı olmaz,
 • Kan basıncı yüksek olmaz daha az kanama olur,
 • Vücut kendini rahat bırakır ve işlem başarısı şansı yükselir,
 • Saç ekim sonrası olan ağrı ve acılar neredeyse sıfıra yakın olur,
 • Daha hızlı iyileşme ile sosyal hayata daha hızlı dönüş oluşur,

Sedasyon ile saç ekimi nasıl yapılır ?

Sedasyonla saç ekimi aşamaları;

 1. aşama ; Saç ekimi görüşmesi yapılır ekim yapılacak alan tespit edilir ve saç ekim randevusu oluşturulur,
 2. aşama ; Saç ekimi yapılacağı gün aç karına gelinir, kan testleri yapılır ve saçlar tıraş edilerek işleme başlanır,
 3. aşama ; Normalde iğne ile kafa derisi uyuşturması ve lokal anestezi yapılacakken bunun yerine koldan damar yolundan özel anestezi ilaçları uygulanır ve kısa süreli uyku hali oluşturulur,
 4. aşama ; Uyku hali sırasında kafada uygulanacak olan ağrılı işlemler uygulanır ama asla ağrı olmaz…
 5. aşama ; Saç ekiminin zor olan kısmı uyku halindeyken yapılır ve hasta uyandırılır bu uyku hali yaklaşık 10 dk. sürmektedir.
 6. aşama ; Bu sayede hastalar hem ağrı hissetmez hemde hatırlamazlar bu sayede 100% konforlu saç ekimi işlemleri yapılır.

Sedasyonlu saç ekimi sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Sedasyon olsun olmasın saç ekiminde dikkat edilecek bazı temel kurallar vardır ve talimat olarak tüm hastalarımıza hem anlatarak hemde yazılı olarak saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerin listesi verilmektedir. Özelikle sedasyonlu saç ekimi sorası dikkat edilmesi gereken ekstra bi durum söz konusu değildir.

Tek dikkat edilmesi ve en önemli olanı sedasyon uygulandığı için araç kullanılmamalıdır. Mümkünse refakatçı ile saç ekim merkezine gelinmelidir.